Rady a tipy

Po dlhej zime každého poteší pohľad na rozkvitnuté farebné kvety. Tými prvými sú práve jarné cibuľoviny, medzi ktoré patria snežienky, narcisy, tulipány, šafrany a tiež hyacinty. Sú to tiež kvety, ktoré prinášajú atmosféru jari.

Už podľa názvu tejto krásnej červenej kvetiny je jasné, že je dôležitou súčasťou domácností v období Vianoc. Jej životnosť však nie je obmedzená iba na jednu sezónu. Pri správnej starostlivosti a vhodnom mieste nás môže tešiť aj nasledujúci rok. Je dôležité zabezpečiť jej primeranú zálievku, miesto bez prievanu a dostatočné teplo, pretože rastlinka...

Najkrajšie a najkvalitnejšie ruže sú práve z Ekvádoru. Pestujú sa v špeciálnych skleníkoch, kde sa o ne starajú zamestnanci, väčšinou ide o celé rodiny. Táto práca je ťažká, ale do celého sveta prináša vôňu a radosť.

Štýl pestovania rastlín s názvom kokedama pochádza z Japonska. V preklade toto zaujímavé slovo znamená “machová guľa”, a teda predstavuje uloženie korienkov rastlín do zeminy, ktorá sa obaľuje v machu. Kokedama sa pôvodne vyvinula z pestovania bonsajov a je ozvláštnená osádzaním rastlín do rôznych sklenených nádob /fľaše, džbány, tanieriky,...

Na zazimovanie sú vhodné len silné a zdravé rastliny. Už vopred je potrebné rastlinám znižovať množstvo zálievky, čím ich pomaly pripravujeme na zimný oddych. Rastliny sa už neprihnojujú.
Následne je potrebné muškáty prezrieť a obrať z nich suché listy. Rovnako treba ošetriť aj povrch substrátu.
Na strihanie si zoberieme ostré nožnice a ostriháme...